Magic!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

anime-ul favorit

+3
BlackAng3l
Elena
Winry Rockbell
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

anime-ul favorit - Pagina 2 Empty Re: anime-ul favorit

Mesaj Scris de BlackAng3l Lun 03 Aug 2009, 17:12

Cum in ultimele luni nu a mers animaxul (ehhh a revenit acum 3-4 zile ^^') am urmarit anime pe net si am descoperit unul super, care imi place la nebuni... se numeste Angel Heart.
BlackAng3l
BlackAng3l
membru activ

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 27
Localizare : I'm here :)
Reputatie : 4
Data de inscriere : 08/03/2009

http://tamers.forumagic.net

Sus In jos

anime-ul favorit - Pagina 2 Empty Re: anime-ul favorit

Mesaj Scris de liliacmovaliu Dum 01 Aug 2010, 16:18

animeul meu preferat este luptatorii bakugan este vorba de un baiat numit Dan Kuso care descopera niste carti care cad din cer pe tot globul pamantesc iar din carti ies niste monstri numiti bakugan (de aici si numele be bakgan) acesti bakugani pe pamant sunt mereu in forma de bila dar pe terenul de lupta care este similar cu Vestroia(casa bakuganilor) isi revin la forma initiala. Si acest baiat Dan Kuso cu prieteni lui dupa internet infintiaza impreuna un joc numit bakugan. Dar in Vestroia exista doua nuclee care tin Vestroia in echilibru primul nucleu este Nucleul Taceri(el pastreaza toata energia negativa din Vestroia in el) iar al doilea Nucleu este Nucleul Infinitului(el pastreaza toata energia pozitiva din Vestroia) . Cand un bakugan rau numit Naga s-a decis sa puna stapanire pe Vestroia acesta s-a dus la nucleul taceri sa absoarba energia din el dar fiind ca nucleul taceri avea prea multa energie negativa nucleul taceri l-a absorbit pe Naga inauntru acestuia si asa cu absortia lui Naga in Vestroia a inceput sa se instaleze o energie negativa peste toate celesase elemente(Vestroia este locuita de bakugani care au diferite elemente Pyrus-foc, Haos-Lumina, Subtera-pamant, Acuos-apa, Ventus-vant si Darkus-intuneric.). Acest baiat dan impreuna cu prieteni lui Runo-Haos , Julie-Subtera, Shun-Ventus, Maruchio-Acuos, Alice-Darkus si Dan isusi- Pyrus lupta pentru a elibera bakugani si pentru a salva Vestroia din mainile lui Naga. Bakuganul lui Dan- Pyrus Dragonaid Bakuganul lui Runo- haos Tigrrela, Bacuganul lui Julie- Subtera Gorem, Bakuganul lui Shun- Ventus Skiress , Bakuganul lui Maruchio- Acuos Preias si Bakuganul lui Alice- Darkus Hidranoid.

liliacmovaliu

feminin Berbec Bivol
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 27
Localizare : Romania
Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum